Kredi

Anne Kredisi Nedir Ve Hangi Bankalar Verir ?

Krediler hayatımızın merkezinde desek eksik söylemeyiz herhalde. Değişen tüketim algısı sayesinde artık insanlar da buna ayak uydurur hale geldi. Son dönemler itibari ile ev almak, iş kurmak gibi gelişmeler adına kredilere başvuranları daha sık görür hale geldik. Bundan ötürü de günümüz şartlarında krediler oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Biz de sizler için yaptığımız araştırma neticesinde krediler hakkında bir giriş yapıp sonrasında anne kredisi hakkında bilgi verme niyetindeyiz.

Krediler sayesinde insanlar artık yeni işler, evler edinmektedir. Özellikle de miktarı çok olması demek ödenen sürenin de uzaması manasını taşımaktadır. Bundan ötürü de krediler ne kadar yararlı ise bir o kadar da size eksi yönleri barındırmaktadır. Burada önemli olan elbette ki sizin ihtiyacınız olduğu için de bize genel itibari ile bahsetmek düşer. Aksi halde kredi çekmek kötü bir şey demek yanlış bir ifade olacaktır. Önem arz eden husus ise sizin elinize geçen miktarı düzgün bir şekilde kullanmanız olacaktır.

Anne kredisi veren bankalar
Anne Kredisi Nedir

Bütün bunlar bir yana kredilerin çeşitleri bulunmaktadır. Yani kişilerin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda olanlara sağlanan kredi miktarları da değişim göstermektedir. Bundan ötürü de oldukça fazla çeşit kredi türünü duyar hale geldik. Hepsi birbirinden farklı uygulamalar olması nedeni ile olsa gerek ayrı ayrı ele alınmaktadır. Bundan ötürü de biz de sizler için bugünkü yazımızda anne kredisini ele alalım istedik. Anne kredi hakkında bilgi verdikten sonra hangi bankaların bunu sağladığını da sizlere iletmiş olacağız.

İlk olarak kredinin ne olduğuna bakalım dedik. Anne olan bir kişi çocuğunun bakımı adına finansal anlamda destek istiyor ise eğer verilen kredidir. Bu noktada bankalar anneleri ele almış ve böyle bir uygulama başlatmıştır. Elbette bu kredinin de belli bir faiz oranı bulunmaktadır.

Anne Kredisi Veren Bankalar

Şekerbank Anne Kredisi: Anne olacak kişilere verilen bu krediyi sağlamakta olan şeker bank anne olunması halinde çocuk iki yaşına gelen kadar kişilere kredi sağlamaktadır. Bu uygulama diğer kredi türleri içinde pek de bilinmemesine rağmen oldukça faydalı da görünmektedir. Anne olacak ya da olmuş biri iseniz eğer finansal boyutta sıkıntı yaşıyor iseniz eğer Şekerbank bunu size sağlayacaktır. Burada elbette ki amaç çocuğun dahi iyi bir ortamda büyümesi olacaktır. Kredi sayesinde siz de istediğiniz imkanlardan çocuğunuzu mahrum bırakmamış olacaksınız.

Anne Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Bu noktada merak edilen diğer bir husus ise nasıl başvuru yapılması gerektiğidir. Anne olmuş ya da olacak iseniz doktorunuzdan hamile olduğunuza dair bir belge ile Şekerbank’a gitmeniz gerekli olacaktır. Şekerbank’a ait olan bir şubeye gitmeniz halinde eğer ki çocuğunuz 2 yaşını geçmiş ise eğer almanız mümkün olmayacaktır. Buradan da anlaşılacağı üzere ispat etmeniz gerekli olacaktır. Şubeye giderken çocuğa ait olan kimlik kartı sayesinde bunu ispatlamanız mümkün olacaktır.

anne kredisi alma şartları
Anne Kredisi Nasıl Alınır

Diğer bir önemli nokta ise başvurunun nasıl onaylanacağıdır. Diğer tüm kredilerde olduğu gibi elbette ki kredi notunuza bakılacaktır. Kredi notunuz yüksek ise eğer kredinin size sağlanmasında bir sorun ortaya çıkmayacaktır. Elbette ki bir bankanın size kredi sağlaması adına sadece anne olmak yeterli olmayacaktır. Bir diğer önemli detay ise bu kredi sonucunda ortaya çıkacak olan ödemelerinizi yapabilecek olduğunuzu karşı tarafa ispatlamak olacaktır. Maaş bordosu ve kredi notu sayesinde bunu halletmeniz mümkün olacaktır. Bu kriterlerde bir sorun çıkmaması halinde size istediğiniz kredi sağlanacaktır.

Başka hangi Bankalar Annelik Kredisi Vermektedir?

Bu noktada hizmet veren tek banka Şekerbank’tır. Bu yeni hizmet sayesinde müşterilerine kredi sağlamaktadır. Daha evvelde ifade ettiğimiz üzere krediyi almak için anne olmak tek başına yeterli bir koşul olmayacaktır. Faiz oranları noktasında bilgi vermemenizin nedeni ise dönemsel olarak yaşanan değişimlerdir. Size vereceğimiz rakamlar güncel mi emin olmak daha doğru olacağı için buna başvurduk. Bir diğer detay ise eğer ki size faiz oranları fazla gelirse de ihtiyaç kredisi üzerinden sağlamak olacaktır. Önemli bir nokta da anne kredisinin de bir ihtiyaç kredisi olduğudur. Burada diğer bir önemli detay ise illa da Şekerbank üzerinden kredi talep edilmemesi olacaktır. Hangi banka düşük faiz veriyor ise eğer ondan almak size yarar sağlayacaktır. Genel itibari ile konumuz bu şekilde idi. Umarız size yarar sağlar. Sağlıcakla kalın, görüşmek üzere.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı