Kredi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Günümüzde bazı bankalar ihtiyaç kredisi adı altında ev hanımlarına kredi verir. Ancak bunun için bazı şartların sağlanıyor olması gerekir. Düzenli bir geliri olmayan ve gelir belgesi ibraz edemeyen ev hanımları için bazı ek belgeler talep edilir. Bu belgelerle birlikte ev hanımlarının bankalardan kredi kullanması mümkün hale gelir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ekonomik imkânların daha iyiye ulaşması adına bazı bankalar ev hanımlarına kredi imkânı sunar. Bu bankalar arasında Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank, TEB, Odeabank ve Aktif Bank gibi bankalar yer alır. Her banka kredi vermek amacıyla kendine özgü koşullar isteyebilir. Örneğin İş Bankası açısından bakıldığında sabit geliri olmayan ev hanımları için kefil ya da ipotek izni şart koyulabilir. Bunun haricinde Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi bankalar da kredi imkânı sunmakta olup çeşitli belgeler talep edebilir.

Ev Hanımlarına Kredi Müjdesi

Ev Hanımlarına Kredi Koşulları

Ev hanımlarına kredi veren bankalar bu işlemin gerçekleşmesi için bazı ek belgeler isteyebilir. Bunlar arasında ipotek, ek gelir beyanı, emekli aylığı, kefil ve sicil notu gibi başlıklar yer alabilir. Hangi bankanın hangi koşulu isteyeceği birbirinden farklılık gösterebilir. Ev hanımları çalışmadığından dolayı çok yüksek tutarlarda kredi kullanamazlar ve bu nedenle ek belgelere ihtiyaç duyulur. Eğer kredi başvurusunda kefil gösterilirse bu durumda çekilecek olan kredi miktarında artış yapılabilir. Bunun haricinde emekli aylığı alan ev hanımlarının kredi kullanması daha kolaydır. İpotek durumuna bakıldığında ise herhangi bir taşınmazı olan ev hanımları bunu bankaya ipotek ettirerek mal varlığı değerinin yaklaşık 2/3’ü kadar kredi alabilir. İpotekli ihtiyaç kredisi adı verilen bu durum için arsa, ev ve araba gibi mallar ipotek kabul edilir. Ayrıca kredi sicil notunun çok düşük olmaması ya da ek gelir beyan edilebilmesi de ev hanımlarına kredi olanağı sağlar.

Çalışmayan ve İşsiz Sayılan Ev Hanımlarının Kredi Çekmesi

Evlilik hayatından sonra insanlar daha farklı şeylere yönelebilir. Fakat kadınların çocuklarına önem verdiği ve hayatlarını buna endekslediği bir gerçektir. Bayanların çalışma hayatları bitiyor ve tüm zamanlarını evde çocukları ile ilgilenerek geçiriyorlar. Hayatın bazı dönemlerinden adeta soyutlanıyorlar, fakat ticari itibar olarak onları yok saymak yanlış olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti bununla ilgili yeni yasalar çıkardı ve BDDK hepsini uygulamak zorunda kaldı. Artık işi olmayan kadınların bankalardan kredileri çekebilme durumlar var ve bunu değerlendirmek için tüm bankaları iyice araştırmanız en mantıklısıdır.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı