Kredi Kartları

İptal Ettirdiğim Kredi Kartını Tekrar Kullanabilir miyim?

İptal edilen kredi kartının tekrar kullanılması, herkes tarafından en çok merak edilen soruların başında yer alır. Fakat bu durum mümkün değildir. Kullanılmakta olan kredi kartı, iptal edildiği takdirde tüm bilgileriyle sistemden silinir ve kartın hesabı kapatılır. Bu durumda iptal edilen kredi kartının tekrar kullanılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Kredi kartı iptali ise çok meşakkatli bir işlemdir. Bu işlemi meşakkatli yapan etmen ise, kart borcunun tamamen bitirilmeden iptal edilmeye çalışılmasıdır. Bu durum mümkün değildir. Kredi kartını iptal etmek isteyen tüketiciler, öncelikle kredi kartlarına olan borçlarını tamamiyle kapatmalıdır. Ancak bu işlem yapıldıktan sonra kredi kartının iptali mümkün olmaktadır.

Kredi kartları ile ilgili bir probleminiz mi var ? Hemen buradan kredi kartları için özel açtığımız kategoriye gidin ve istediğinizi bulun

Kredi kartı iptali ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer durum da aynı bankadan tekrar kredi kartı başvurusunda bulunulmaması gerektiğidir. Kullanmakta olduğu kredi kartının borcunu kapatarak, kartını iptal ettiren kişi, tekrar kredi kartı almak istediği takdirde aynı bankaya başvurmamalıdır. Bunun temel sebebi ise, bankanın bu tarz müşterilerine 5 sene boyunca kredi kartı vermek istememesidir. Fakat bankadan alınacak borcu yoktur kağıdı ile başka bir bankaya kredi kartı için başvuru yapılabilmektedir.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı