KOSGEB

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Hakkında Her Şey

Girişimcilik Nedir?

Çeşitli iş fikirleri sunulması ve bu iş fikirlerinin hayata başarılı bir şekilde geçirilmesini sağlamak girişimcilik olarak kabul edilir. Kişinin girişimci bir ruha sahip olması girişimcilğin en önemli ve büyük unsurudur.

Girişimcinin sahip olduğu cesaret aynı zamanda iş planlarının gerçekliği ne kadar başarılı olacağı sorusunun da yanıtını saklamaktadır. Günümüzde girişimci kişiler devlet eli ile desteklenmekte ve girişimciler tarafından hayata atılan iş fikirleri kabul görülmesi durumunda kredi desteği sağlanarak hayata geçirilmeye çalışılmaktadır.

Girişimcilerin Desteklenmesi Neden Önemli?

Bir ülkenin ekonomik gücünü gösteren önemli verilerden biride işsizlik oranlarıdır. İşsizlik oranı yüksek olan ülkelerde ne yazık ki ekonomik zayıflık olduğu kabul edilir. Bu nedenle güçlü bir ekonomiye sahip olmak isteyen ülkeler öncelikle işsizlik oranlarını düşürmelidir.

İşte girişimciler burada devreye girmekte ve ortaya atılan yeni iş fikirleri sayesinde yeni istihdam kaynakları yaratılması sağlanmaktadır. Girişimcilerin hayata geçirmeye başladığı her yeni proje yeni iş imkânları olarak kabul edilir. Daha fazla kişiye iş imkânı sağlama potansiyeli bulunan projeler bu nedenle daha kıymetli kabul edilmekte ve hibe krediler ile desteklenerek hayata geçirilmesi sağlanmaktadır.

KOSGEB Girişimcilik Kursu

Girişimciliğin öneminin daha da iyi anlaşılması, sahip olunan fikirlerin başarılı projelere dönüştürülmesinin mümkün kılınması ve girişimcinin iş kurarak bu işi yönetme becerilerini geliştirmek amacı ile verilen KOSGEB girişimcilik kursları KOSGEB birimleri ve üniversiteler tarafından verilmektedir. Hiçbir ücret ödemeden kayıt olabileceğiniz ve girişimcilik sertifikası alabileceğiniz bu kurslar aynı zamanda KOSGEB destek kredisi başvurusu koşullarında da aranılan ilk şarttır.

Yani girişimcilik kredisi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka KOSGEB girişimcilik eğitimi almaları ve bu eğitim programı sonunda verilen sertifikaya sahip olmaları gerekir. Girişimcilik eğitimi KOSGEB birimleri tarafından düzenlenirken aynı zamanda KOSGEB anlaşmalı olan üniversiteler ve örgün eğitim kurumlarında işlenmektedir. Girişimcilik eğitimi kurs süresi için uygulanan bir üst sınır bulunmamakta olup asgari kurs süresi olarak ise 32 saat uygulanmaktadır. Kursların tümü genel katılıma açık kurslar olup kesinlikle kursa kayıt esnasında, kurs süresince ya da kursun sonunda hiçbir şekilde ücret istenmemektedir.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı