KOSGEB

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

KOSGEB Girişimcilik Kursu

KOSGEB girişimcilik destek programı yeni girişimcilerin desteklenmesi amacı ile girişimcilere, KOBİ’lere ve işletici kuruluşlara yönelik özel bir programdır. Program kendi işinin patronu olmak ve başarılı iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen kişilerin desteklenmesini amaçlar.

Programa katılmak isteyen kişi ve işletmelerin ilk olarak uygulamalı girişimcilik eğitimine kayıt olması gerekir. Bu eğitim programları dönemsel olarak düzenlenmekte olup belirli kontenjan sınırlaması uygulanmakta olduğu için açılan kursların yakından takip edilmesi çok önemlidir. Kurs programları toplam 32 saat olarak uygulanmakta olup tamamen ücretsiz olarak girişimcilik sertifikası verilmektedir.

KOSGEB Girişimci Kredisi Nedir?

Yeni girişimlerin teşvik edilmesi amacı ile KOSGEB tarafından kullandırılan kredilere KOSGEB girişimci kredisi adı verilmektedir. KOSGEB girişimci kredisi paketinde kredi almaya hak kazanan girişimcilere 150 bin liraya kadar kredi desteği sağlanmaktadır. Kredi paketlerinin temel kullandırma amaçları başarılı iş planları bularak bunların hayata geçirilmesi, girişimcilerin desteklenmesi ve istihdam kaynağı sağlayacak girişimcilerin çalışma hayatına kazandırılmasıdır.

Bu sayede hem girişimcilik ruhu desteklenmekte hem de yeni iş kaynaklarının açılması sağlanarak ülkemizde son derece yüksek olan işsizlik verilerinin düşürülmesi amaçlanır. Sanılanın aksine bu kredi paketleri sadece torpili olan kişilere verilmemekte olup gerçekten hayata geçirilmeye uygun mantıklı iş fikirleri sunan tüm girişimcilerin desteklenmesinin sağlanmasına yöneliktir.

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Hibe krediler, faizsiz krediler ve düşük faizli uzun süreli ertelemeli kredi seçenekleri sunan KOSGEB internet sitesi üzerinden düzenli olarak açılan kredi desteklerini paylaşmaktadır. Her yıl belirlenen tutarlarda kredi dağıtımında bulunan KOSGEB kredileri için gerek başvuru koşulları gerekse de kredi kullanmak isteyen kişi ve işletmelerde aranılan şartlar kredinin kendisine göre belirlenmektedir.

Yani her kredi paketi için aranılan şartlar o kredi paketinin kendisine özgü olarak belirlenmektedir. Bu nedenle KOSGEB kredisi başvurusu yapmak isteyen kişilerin açılan kredi paketlerini site üzerinden yakından takip etmesi ve nitelikleri uygun olan kredilere başvuruda bulunması gerekir. Girişimci destek kredisi paketleri için ise mutlaka öncesine KOSGEB girişimcilik destek programı kurslarına katılmış olmanız ve girişimcilik sertifikası edinmiş olmanız gerekir.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı