KOSGEB

KOSGEB İş Kurma Kredisi Nedir ?

KOSGEB iş kurma kredisi çok tercih edilen kredilerden biri haline gelmiştir.Kendi işimin sahibi olmak istiyorum diyen kişilerin desteklenmesi ve başarılı projelerin hayata geçirilmesinin sağlanması amacı ile KOSGEB her yıl düzenli olarak iş kurma kredisi kullandırmaktadır.

Bu krediyi bankalar tarafından kullandırılan diğer kredilerden ayıran en önemli fark faizsiz kredi desteği verilmesidir. Yine aranılan şartları taşıyan kişilere aynı zamanda geri ödemesiz kredi olarak ta bilinen hibe kredi desteği verilmektedir. Bu sayede iş yerinizi çok daha kolay şartlar altında açmanız güvence altına alınmış olur.

KOSGEB İşyeri Açma

İşyeri açma kredisi kullanarak kendi işinin patronu olmak isteyen kişilere sunulan farklı seçenekler bulunmakla beraber bu kredilerden kullanmak isteyen kişilerin mutlaka ilgili eğitim programlarına katılmaları zorunludur. KOSGEB yeni girişimci desteği almak isteyen kişilere yönelik olarak gerçekleştirilen girişimcilik eğitimi programları ile girişimciliğin püf noktaları öğretilerek kurulan işletmelerin daha sağlıklı bir şekilde yollarına devam etmeleri amaçlanmaktadır.

Bankalar tarafından kullandırılan işyeri açma kredisi paketleri bulunmakta olup bu paketlerden yararlanmak isteyen kişilerin onay almaları çok daha kolayken ancak bankalar tarafından verilen krediler de gerek yüksek oranlarda faiz işletilmesi gerekse de dosya masrafı gibi ek giderlerin çıkartılması büyük dezavantajlar olarak görülmektedir. Özellikle de genç girişimcilere ve meslek lisesi mezunlarına sağlanan KOSGEB girişimci destekleri 50 bin lira hibe kredi desteği verilmesi açısından çok önemlidir.

KOSGEB Hibe Kredi

KOSGEB hibe alma şartları ne kadar ağır gibi görünse de kredi onayı verilmesi durumunda geri ödemesi kredi kullanımına izin verilmesi çekilen tüm zorlukların önüne geçmektedir. Özellikle de kendi işimin patronu olmak istiyorum diyen kişiler için kaçırılmayacak büyük bir fırsat olarak görülmesi gereken hibe kredi paketleri belirli aralıklar ile kullandırılmaktadır.

Başvuruların çok yoğun olması ve kullandırılacak olan toplam kredi tutarının sınırlı tutulması nedeni ile hem hibe kredi duyurularının yakından takip edilmesi hem de ön hazırlık yapılması çok önemlidir. Hibe kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka KOSGEB girişimcilik eğitimi programlarına katılmaları ve bu eğitim programının sonunda verilen girişimcilik sertifikası almış olmaları gerekir. Bu nedenle hali hazırda açıkta bulunan eğitim programlarına katılmak yapılabilecek en iyi ön hazırlıklardan biri olacaktır.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı