KOSGEB

Kosgeb Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

KOSGEB Kredi Şartları

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Her yıl düzenli olarak hibe kredi ve faizsiz kredi desteği sağlayarak işletmelerin can damarı olmaya devam etmektedir. Sağladığı kredi desteği ile gerek yeni açılması planlanan işletmelerin ve genç girişimcilerin desteklenmesi gerekse de faaliyetlerini sürdüren işletmelerin büyümelerinin sağlanması gibi farklı amaçlara hizmet eden KOSGEB kredi başvuru formu doldurmak isteyen işletmelerin belirli şartları taşımaları gerekir.

Örneğin girişimci kredisi kullanmak isteyen yeni girişimcilerin mutlaka uygulamalı girişimcilik eğitimi programlarına katılmaları ve bu programı başarı ile tamamlayarak girişimcilik sertifikası almış olmaları gerekir. KOBİ kredileri için ise KOSGEB veri tabanına kayıt olunması ve KOBİ beyannamesi verilmiş olması şartları aranır.

Kosgeb Kredi Başvurusu
Kosgeb Kredisi Şartları Nelerdir ?

KOSGEB Kredi Başvurusu

KOSGEB tarafından kullandırılan farklı pek çok kredi türü bulunmakta olup bu kredilerden bir bölümü hibe krediler olarak ta bilinen geri ödemesiz kredilerdir. Ancak KOSGEB hibe krediler için tutar sınırlaması uygulamakta olup projeleri için daha yüksek destek arayan işletmeler için ise faizsiz kredi desteği ve bankalar üzerinden düşük faizli kredi destekleri gibi çeşitli kredi destekleri sağlanmaktadır.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı kredi başvurusu için KOSGEB internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmanız mümkündür. Yine Ankara merkezli olarak hizmet veren KOSGEB’in pek çok ilde müdürlükleri ve ilçelerde de KOSGEB temsilcilikleri bulunmaktadır. Bu sayede gerek KOSGEB kredi başvuruları için sürekli bir hizmet hattı oluşturulmakta hem de kredi başvurusunda bulunmak isteyen işletmelere ihtiyaç duydukları desteğin sınırsız olarak aktarılması sağlanmaktadır.

KOSGEB Kredisi Alanlar

KOSGEB internet sitesi üzerinden erişebileceğiniz pek çok başarı hikâyesi bulunmakta olup aynı zamanda işletmelerin ortak paylaşım yapmak için kurdukları forum sitelerinden de bilgi edinilmesi mümkündür. Günümüzde pek çok işletme aldığı KOSGEB kredileri sayesinde son derece büyük gelişmelere imza atarken aynı zamanda girişimcilerin de unutulmaz başarı hikâyeleri bulunmaktadır. Burada önemli olan doğru projenin, doğru zamanda, doğru eğitim programının ardından hayata geçirilmesidir. Zaten KOSGEB danışmanları size bu alanda sürekli destek verecek olup, başarınızı garanti altına almaya çalışacaklardır.

 

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı