KOSGEB

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır ?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kelimelerinin ilk harfleri kullanılarak oluşturulan bir kısaltma olan KOSGEB ülkemizde yüklendiği misyonu başarı ile yerine getiren güçlü kurumlar arasında yer almaktadır.

Her yılsonu belirlenen yeni takvim doğrultusunda yeni yıl içerisinde kredi kullandırımı gerçekleştiren kurum gerek yeni iş fikirlerinin hayata geçirilmesi hususunda gerekse de üretime devam eden işletmelerin desteklenmesi amacı ile son derece yoğun bir destekleme programı uygulamaktadır. Bu programlar dâhilinde aranılan şartları taşıyan işletme ve kişileri destekleyen KOSGEB bu sayede ekonominin işleyişini sağlayan küçük çarklar olarak kabul edilen küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenerek çarkların sorunsuz çalışmasını amaçlamaktadır.

KOSGEB Kredi Şartları

Verilen bazı kredilerin geri ödemesiz bazı kredi paketlerinin de faizsiz olması gibi son derece cazip koşullar altında kullandırılması bu kredi paketlerine olan ilginin her geçen gün artmasına neden olmaktadır. Kullandırılan KOSGEB kredileri artan talebe bağlı olarak her yıl biraz daha geliştirilse de yine de gelen talebin tamamının karşılanması mümkün değildir.

Bu nedenle KOSGEB kredisi kullanmak isteyen kişilerin açılan kredi paketlerini yakından takip ederek mümkün olan en kısa sürede başvuru işlemlerini tamamlamaları ve aranılan kriterleri karşılamaları gerekir. Örneğin KOSGEB işyeri açma kredisi kullanmak isteyen kişilerin KOSGEB girişimci sertifikası almaları zorunlu olup bu krediyi kullanmak isteyen kişilerin uygun bir eğitim programına katılarak sertifikalarını almaları atacakları ilk adım olmalıdır. Yine KOSGEB kredisi başvuru şartları arasında KOSGEB veri tabanına kayıt ve KOSGEB KOBİ beyannamesi verilmesi zorunludur.

Nasıl KOSGEB Kredisi Alınır?

KOSGEB kredisi kullanmak isteyen kişilerin çıktıkları bu yolun uzun ve meşakkatli olduğunu bilmeleri gerekir. Kredi kullanmak için atmanız gereken ilk adım bulunduğunuz yerleşim yerine en yakın olan KOSGEB şubesini ziyaret etmektir. Bu ziyaretiniz esnasında KOSGEB danışmanı size kullanmak istediğiniz kredi hakkında hem detaylı bir bilgilendirmede bulunacak hem de kredi başvurusu ve kredi onayı için izlemeniz gereken yöntemler hakkında yol gösterici olacaktır. Bazı kredilerde onay alınması için KOSGEB tarafından açılan eğitim programlarına katılmanız gerekebilir.

KOSGEB ile ilgili diğer içeriklerimiz için lütfen buraya tıklayın.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı