Kredi Kartları

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar konusu oldukça önemli bir konu. Zira öğrenci olmanın ne demek olduğunu yaşayanlar çok iyi bilirler. Özellikle de ayın sonuna yaklaşılması ile birlikte paraların bitmesi de beraberinde gelir. Bundan ötürü bir öğrencinin en çok ihtiyaç duyduğu elbette ki nakit paradır. Bunu sağlamanın diğer bir yolu da kredi kartlarıdır. Uygun kampanyalar ile pek çok kart öğrencilere bu imkanı sunmaktadır.

Nakit sıkıntısının ortaya çıkması neticesinde bir öğrencinin kredi kartına bulaşması bir oluyor. Özellikle de ilk zamanlar olmasa da ilerleyen zamanlarda bu daha çok oluyor. Bundan ötürü de öğrenciler hangi banka kredi kartı verir gibi bir arayış içine giriyor. Biz de sizler adına bu konuyu ele aldık ve açıklık getirdik. Türkiye’de yer alan bankalardan hangisi öğrenciye ne imkanlar ile kart vermektedir işte buna yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu listeyi yaparken yaptığımız araştırmalar neticesinde 4 tane bankanın kredi kartını ele almayı yeğledik. Özellikle de bu konu çok merak edildiği için değinmemek olmazdı. Burada yer alan bankalar öğrencilere uygun olarak kredi kartı limiti ve ödeme seçenekleri oluşturarak imkan sunmaktadır. Şimdi gelin bir bakalım isterseniz bu kartlar neler ve ne gibi avantajları var. Bu yazıyı ilk kez kredi kartı başvurusu yapacak olan arkadaşların daha detaylı bir şekilde okumasını isteriz. Hadi bakalım, başlayalım.

  • İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Bu kartı pek çok öğrenci zaten bilir. Sık kullanılan bir kredi kartı olan İş’te Üniversiteli İŞ Bankası’na aittir. Bu kartı avantajlı kılan özellikleri ele almak gerekli olur ise eğer ilk sene için sizden kart kullanım bedeli alınmamasıdır. Bunun yanı sıra ödemelerde gecikme yaşanması halinde faiz oranı %2.62 seviyesindedir.  Bu kartı kullanan her öğrenciye verilen kart limiti ise 400 TL olarak belirlenmektedir.

Bu kartı kullanan kesime verilen üst sınır limiti 400 TL olsa da eğer ki artırmak gibi bir amacınız var ise yapmanız gereken ödemeleri düzenli yapmaktır. Bunu yapmanız halinde internet şubesi üzerinden bile bu limiti artırma hakkınız olacaktır. Bu kartı kullanan üniversiteli arkadaşların yorumlarına göre bu durum olasıdır. Yani amacınız bu ise ödemeler düzenli bir şekilde gerçekleşmelidir.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kartı Görseli
İşte Üniversiteli Kredi Kartı

Bunun yanı sıra kartta bulunan diğer bir özellik Maximum karttır. Yani pek çok çok reklamda karşınıza çıkan kampanyalar ve taksit avantajlarından yararlanma hakkına bu kart sizde var ise sahip olabilirsiniz. Bir diğer özelliği ise bu kart Müzekart gibi kullanmanızı da sağlamaktadır. Bu sayede Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birçok müzeyi  her sene bedelsiz olarak ziyaret etme hakkınız bulunmaktadır. Son olarak diğer bir önemli konu da sizden yıllık 20 TL kart ücreti alınmasıdır.

  • TEB – ÜniversiTEB

TEB’e ait olan bu kartın Bonus Card özelliği vardır. Öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği bu kartın sizler için ne gibi avantajları olduğunu da ele aldık. Ödemelerde oluşacak olan gecikme neticesinde faizi %2.60 seviyelerindedir. Her öğrenciye verilen kredi kartı limiti ise 300-400 TL arasında belirlenmektedir. Bu noktada önemli olan husus sizin ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız olacaktır. Bu sayede limit artırmadan yararlanmış olacaksınız.

Teb Bankası Üniversiteb Kart Görseli
ÜniversiTEB Kredi Kartı

TEB Bankasının öğrenciler için verdiği bu hizmette bütün kredi kartı özelliklerinin olması da diğer bir artı yöndür. Bonus Card özelliği olmasından ötürü reklamlarda görülen bütün özellikler bu kartta mevcuttur. Bunların yanı sıra bu kartın diğer yönleri ile de sizlere pek çok imkan sunduğunu da hatırlatmak makul olacaktır. Örnek vermek gerekli olur ise eğer hafta içi yapılan 50 TL’lik alışverişte size hafta sonu için tiyatro ya da sinema biletleri için yarı yarıya bir indirim sağlamaktadır. Yıllık kart kullanım ücreti ise 6.9 TL’dir.

  • Ziraat Bankası – Genç Kart

Bir diğer kartımızı da zaten öğrenci olan herkes az çok bilir. MaximumCard olarak geçen kartın en avantajlı yanı sizden 5 sene boyunca kart ücreti almıyor olmasıdır. Kartın limiti adına konuşmak gerekli olur ise eğer lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Resmi
Ziraat Bankası Genç Kart

KYK’dan burs ya da kredi alıyor iseniz eğer bu kart size başvuru yapmamanı halinde de gelecektir. Bu sebepten ötürü bir kart kullanmak isteyenler için oldukça makul seçenekler sunmaktadır. Ziraat’ın sunduğu Genç Kart hizmeti sayesinde bunlar gerçekleşmektedir. Eğer ki böyle bir talebiniz var ise şubeye giderek bunu belirtmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında işlem hemen gerçekleşecektir. Bunun yanı sıra diğer bir önemli konu da kartı Maximum üye iş yerlerinde de geçerli olmasıdır. Bu sayede MAxiPuan elde etme hakkınız da olacaktır. 5 yılı geçen kullanım süresi itibari ile kart ücreti 15 TL’dir.

  • Akbank – exi26

Son olarak ele alacağımız kart Akbank’a aittir. Bu kartta Axess özelliği de mevcuttur. Hizmet sunumunda kullanıcılarından ilk sene kullanım ücreti alınmaması bir yana daha sonrasında 20 TL olarak belirlenmiştir. Bir diğer önemli detay ise kartın gecikme faiz oranı %2.80’dir.

Akbank Öğrenci exi26 kredi kartı
Akbank exi26

Akbank tarafından üniversite öğrencileri için hazırlanan bu kartı elde etmek istiyor iseniz eğer 26 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Axess özelliği olması nedeni ile de Axess üye iş yerlerinde kullanma hakkınız olacaktır. Burada yapılan kampanyalar ve taksitlerden de yararlanma hakkınız olacaktır. Neticede Chip para kazanmış olacaksınız. Bunların yanı sıra tek seferlik bir harcamayı sonrası için taksitlendirme hakkınız da olacaktır.

Genel itibari ile konumuz bu şekilde idi. Umarız size yarar sağlar. Sağlıcakla kalın, görüşmek üzere.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı