Ticaret

Telefonu Nakite Çevirme Nasıl Yapılır ?

Telefonun nasıl nakite çevrileceği oldukça merak edilen konular arasındadır. Bu sebepten ötürü biz de sizler adına konuya el atmak istedik. Bu yolla pek çok kişi nakit ihtiyacını karşılamaktadır. Konu ile alakalı sizler adına bir araştırma yaptık ve neler gerekli bir bakalım dedik. Kredi kartı ile ya da telefon operatörleri sayesinde alınan bir telefonun nasıl nakite çevireleceğini anlatmaya başlayalım.

Kredi ile sıfır telefonu nakite çevirme işlemi nasıl yapılır ?

Cep telefonu almak gibi bir amacınız var ise eğer buna yönelik kredi veren bankaların olduğunu eklemek gerekli olacaktır. Yapmanız gereken işlem çekmiş olduğunu kredi ile aldığınız telefonu sıfır şekilde yani kutusu açılmadan evvel alıp daha sonrasında başkasına satmaktır. Yani sizin amacınız telefon almak olmadığı için başta alıyor gibi gözüküp sonrasında bunu nakit paraya dönüştürmüş olacaksınız.

Telefon hattı operatörlerinden alınan telefonu nakite çevirme işlemi nasıl yapılır?

İkinci olarak diğer bir seçenek ise herhangi bir telefon operatörünün kampanya üzerinden satış yaptığını varsayalım. Bu kampanyanın uygulama şekli ise faturalı telefona ek olarak gelen taksitlendirme ile birlikte piyasa değerinin altında alma hakkınız doğacaktır. Eğer ki sizin bunu nakte çevirme ihtiyacınız var ise de aşağıdakileri yapmanız gerekli olacaktır:

  • Cep telefonunu faturanıza ek tarife olacak şeklinde almanız ilk şarttır.
  • Sonrasında telefonun kutusunu hiç açmamanız gerekmektedir. Sebebi ise sıfır bir şekilde satıp daha fazla kazanç elde etmek.
  • Bu konu ile alakalı bir tavsiye vermek gerekir ise eğer satacağınız kişiyi belirlemek de yarar vardır. Mesela bu telefonu bir arkadaşınız almak istiyor ve sizin de paraya ihtiyacınız var. Bu durumda olan arkadaşa böyle bir teklif ile gitmek makul olacaktır.
  • Eğer ki nakit ihtiyacınız acil ise telefonu almış olduğunuz fiyattan daha aza satmak gibi bir seçenek de mevcuttur. Bu noktada size çözüm sağlayacak olan da ikinci el telefoncular olacaktır. Almış olduğunuz fiyatın 2/3’ü gibi bir rakama vermemek için buna dikkat etmek size yarar sağlar.
  • Burada önem arz eden nokta telefonun kutusunu hiç açmamaktır. Öteki türlü oldukça düşük bir getiri sağlayacağını da belirtmek gerekli olacaktır.

Cep Telefonlarını Nakite Çevirme İşlemi

Telefonu satacak kimseyi bulamadıysanız ne yapmalısınız ?

Bir diğer seçenek olarak eğer ki satacak kimseyi bulamamış iseniz yapmanız gereken ise ilk olarak yakın çevrenize bakmaktır. Eğer ki buradan çıkmıyor ise telefonunuzu aldığınız yerdeki çalışan kişilere durumu anlatmakta fayda vardır. Bu kişilerin herhangi bir arkadaşı ya da tanıdığı olması halinde de satmış olursunuz.

Bir diğer önemli konu da kampanyaların bitmesi halinde bayideki personelden haber bekleyenlerdir. Ola ki telefon gelecek olur ise de haber bekleyen ya da ayırmak isteyenler olabilir. Bu noktada önem arz eden diğer bir konu ise suç içeren herhangi bir durum olmamasıdır. Yani almış olduğunuz telefonu içiniz rahat bir şekilde satabilirsiniz.

İnternette telefon satmak

Bir diğer seçenek ise internetten telefon alarak bunu nakte çevirmek olacaktır. Bu hizmeti veren birçok site bulunmaktadır. Bu sitelere üye olmanız halinde işlemi gerçekleştirmeniz kolay olacaktır. Önemli olan husus ise bu konuda güvenilir olan bir site tercih etmekten geçmektedir.

Son dönemlerde internetten bir şeyler almak artık oldukça rutin bir işlem haline geldi. Oldukça yaygın olması nedeni ile de insanlar internet sitelerine güvenmeye başladı. Bu sebepten ötürü de konu ile alakalı olan tedirginlikler eskiye nazaran daha az seyretmekte. Öyle ki evvelden pek çok insan bu durumu tercih dahi etmezdi. Şimdi gelelim asıl konumuz olan telefonu internetten almaya. İnternet hayatımızın bir parçası olduğu için ona yönelenler de artık oldukça fazla. Bundan ötürü de internet sayesinde pek çok hizmet evimize kadar gelmekte. Yani bir ürüne bedelini ödemeniz halinde hiç zahmet etmeden evinize kadar gelmesi internetin bir nimeti. Bundan ötürü de insanlar artık internet üzerinden gönlü rahat bir şekilde alışveriş yapmakta. Burada önem arz eden konu ise güvenilir olmasına dikkat etmektir.

Almış olduğunuz bir telefonu internet üzerinden satışa koyarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu noktada pek çok insan bu imkanlardan yararlanmaktadır. İnternetin en bariz özelliği ise sermayeniz olmadan bunu yapma imkanını size sunmasıdır. Bu konuda oldukça hem fikir olunması nedeni ile de insanların çoğu bu imkanlardan yararlanmaktadır.

Böyle bir fikriniz var ise forum siteleri üzerinden bunu yapmanız mümkün. önemli olan husus ise en çok bilinenler üzerinden bunu yapmak olacaktır. Üye olmanız ile birlikte bu hakkı elde etmiş olacaksınız. Satışa sunduğunuz telefona ait olan özellikleri girmeniz yeterli olacaktır. size gelen teklifler içinden en cazip olanı seçerek ihtiyacınız gidermiş olursunuz.

Bu noktada size verdiğimiz öneriler içinden hangisi en makul olanı der iseniz eğer bize kalır ise üçüncü ve dördüncü olan. Eğer ki ikinci el satan bir esnafa satar iseniz daha az gelir elde etmiş olursunuz. Size vermiş olduğumuz detayları kaçırmamak özellikle de istediğiniz oranda geliri elde etmek için doğru yolda olmanızı sağlayacaktır. Aksi halde aldığınızın çok altında bir fiyata satmanıza sebep olacaktır. Bu hususları atlamamakta yarar vardır. Genel itibari ile anlatacaklarımız bu kadar idi. Umarız size yarar sağlar. Sağlıcakla kalın, görüşmek üzere.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı