Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Grup Sağlık Sigortası

Ziraat Bankası grup sağlık sigortası firmalar için oldukça işe yarar ürünlerden biridir.Firmalar, çalışanları ile ne kadar uyum ve anlayış içerisinde, bir liderlik mottosu içerisinde çalışırlarsa çalışanlarından da aynı oranda olumlu geri dönüş alacaklar; üretim ve çıktı oranlarında, iş performansında ve verimlilikte artış yaşanacaktır. Tüm bu sayısal verilerin de ötesinde, çalışanlarına birer birey gibi yaklaşan işletmeler, çalışanlarının kendisine bağlı olmasının yanında onların iş tatminini arttıracak ve daha mutlu ve verimli bir iş ortamı oluşmasını sağlayacaklardır.

İşletmedeki çalışanların işletme için belirli faaliyetleri yerine getirmeleri gerektiği gibi işletmenin de çalışanlarına karşı yerine getirmesi gereken birtakım sorumluluğu bulunmaktadır. Bu sorumlulukların başında, çalışanların sigortalarının yaptırılması, her bir çalışan için sigorta primlerinin ödenmesi gelmektedir. Gerçekleştirilen bu sigorta primi ödemeleri ile çalışan bireylerin aktif çalışma dönemleri boyunca sağlık harcamalarının SGK bütçesinden karşılanması ve emeklilik dönemleri geldiğinde de emekli olabilmeleri sağlanmaktadır.

Zorunlu olarak ödenmekte olan bu sigorta prim ödemelerinin yanı sıra, işletmelerin çalışanları için oluşturabilecek olduğu başka birtakım sigortalar daha bulunmaktadır. Bu sigortaların başında sağlık sigortaları gelmektedir. Ziraat Bankası Grup Sağlık Sigortası ürünü, işletmelerde çalışan bireylerin en az 10 kişilik gruplar haline getirilmeleri şeklinde sigortalanmalarını ifade etmektedir. En az 10 çalışanın oluşturacak olduğu gruplar için işletmenin istediği teminatlar ve limitlerde sağlık hizmeti alabilmeleri sağlanacaktır. Belirlenecek olan teminatlar ve limitler ne oranda geniş ve yüksek olursa sigorta prim ödemeleri de aynı oranda yüksek olacaktır.

Ziraat Bankası Grup Sağlık Sigortası Özellikleri

Ziraat Bankası’nın işverenlere yönelik özel olarak sunduğu sağlık sigortası olan bu ürün, işletmede çalışan bireylerin sahip oldukları genel sağlık sigortasını destekler nitelikte özelliklere sahiptir. Yani bireylerin zaten zorunlu prim ödemeleri ile sahip oldukları genel sağlık sigortasının yerine oluşturulmamakta, genel sağlık sigortasını destekler nitelikte özelliklerle donatılmaktadır.

Grup Sağlık Sigortası’nın kapsamı, teminatları ve limitleriyle de alakalı olmakla birlikte özel sağlık kurum ve kuruluşlarından alınacak olan sağlık hizmetlerinin ve genel sağlık sigortası kapsamına girmeyen bazı sağlık hizmeti ve sağlık hizmetiyle alakalı olan ürün ve malzemelerin karşılanması için teminatlar içermektedir. Bu teminatlar, sigorta için ödenmekte olan primlere, banka ile işletmeler arasında yapılan anlaşmalara göre değişmektedir.

Çalışanların sağlık güvencesi altına alındığı gibi çalışanların aileleri ve çocukları da teminatlarda belirtilen sağlık hizmetlerinden faydalanabilmektedirler.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı