Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri 2020

Hayvancılık faaliyetleri, üretim sektörleri arasında özellikle bizim ülkemizde geniş yer tutmaktadır. Gerçekleştirilmekte olan hayvancılık faaliyetlerinin sürdürülmesi, geliştirilmesi için gerekli olan yatırımın sağlanması, işletme faaliyetlerinin sürdürülmesi ve geliştirilmesi için çoğu zaman hayati önem taşımaktadır. Yatırım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, üretim olanakları ve donanımlarının geliştirilmesi için gerek duyulan finansmanın temin edilmesi için Ziraat Bankası, Hayvancılık Kredileri’nin altında, hayvansal üretimle uğraşan gerçek ve tüzel kişilerin ihtiyaç duydukları finansmanı sağlamaktadır.

Büyükbaş – küçükbaş hayvancılık(besi ve süt hayvancılığı; damızlık hayvancılık ve benzeri alanlarda gerçekleştirilen hayvancılık faaliyetleri), kanatlı hayvancılık(hindi, tavuk, bıldırcın, kaz, ördek, tavuk, devekuşu gibi hayvanlarla, et, yumurta ve damızlık hayvancılık ve arıcılık faaliyetlerinin yerine getirilmesi için yatırım ve üretim faaliyetleri oluştururken kredi kullanabilmektedir.

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredisi Özellikleri

Hayvansal üretim sırasında çeşitli donanım, araç, malzeme, bina ve diğer çeşitli giderlere ihtiyaç duyulmaktadır ve bu giderlerin karşılanması, üretim faaliyetlerinin sürekli şekilde devam ettirilebilmesi için gerekli olmaktadır.

Hayvansal üretim faaliyetlerinin devam ettirilmesi için gereksinim duyulan yakıt, yem, ilaç, makine onarım ve bakım giderleri, kira, sigorta giderleri ve belirlenmiş olan konularda ve niteliklerdeki büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvanların satın alımında, Ziraat Bankası’nın sunmakta olduğu İşletme Kredisi fırsatlarından faydalanılmaktadır.

Süt soğutma tankı, ahır ve ağıl yapımı ve inşası gibi çeşitli donanım ve ekipmanların temini ve kurulumu; işletmenin ihtiyacı ile orantılı oranda kurulacak olan güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, biyogaz enerjisi yatırımları; yatırımın gerçekleştirilecek olduğu arsa, tarla ve benzerinin satın alımı dahil olan yatırımlar; belirli nitelikleri taşımakta olan büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan satın alımı, arıcılığa dair gerçekleştirilen yatırımlar, Ziraat Bankası’nın Yatırım Kredileri kullanılarak finanse edilmektedir.

Ziraat Bankası’ndan Hayvansal Üretim Kredileri kapsamında kredi kullanacak olan gerçek ve tüzel kişiler, yıllık olarak yayımlanmakta olan kriter ve kararlardaki özellikleri sağlamaları halinde sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, avantajlı şekilde piyasa şartlarına nazaran düşük faiz oranları ile kredi kullanma şansına sahip olacaklardır.

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredisi Bilgileri
Ziraat Bankası Hayvansal Üretim yani Hayvancılık Kredisi 2020

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası’nın sunmakta olduğu avantajlı tarımsal kredilerden faydalanmak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin belirli şartları taşıyor olmaları ve kredi başvurusu sırasında istenen belgeleri tamamlamaları gerekmektedir. Gerçek kişilerin gerçekleştirecek oldukları kredi başvurularında tamamlamaları gereken belgeler şu şekilde sıralanabilecektir ;

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

Çiftçilik Belgesi – Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi,

Tarımsal işletmelerin var olduğunun kanıtlanması bakımından sunulması gereken belgeler(tapu kaydı, kira belgesi gibi belgeler)

Kredinin kullanılabilmesi için bankaya teminat gösterilmesi gerekmektedir. Kredi için gösterilecek olan teminatlara dair evraklar(tapu kaydı, ruhsat ve benzeri belgeler)

Bilanço esasına dayalı olarak işlemlerine devam etmekte olan gerçek kişiler, son 3 yıla ait olan bilançoları ve gelir tabloları ile Ziraat Bankası şubelerine, Hayvansal Üretim Kredileri’nden faydalanmak adına başvuruda bulunabileceklerdir.

Tüzel kişilerin Ziraat Bankası’nın sunmakta olduğu Hayvansal Üretim Kredileri’nden faydalanabilmeleri adına tamamlamak durumunda oldukları belgeler ve evraklar, gerçek kişilere benzer evraklardan oluşmakla birlikte bu evraklara ek olarak tamamlanması gereken evraklar aşağıda sıralanmaktadır.

Oda kayıt belgesi ve vergi levhası,

Tüzel kişiliği temsil etmeye yetkili olan bireylerin temsil yetkilerini kanıtlar nitelikte olan kararları ve noter onaylı olan imza örnekleri,

Yeni kurulmakta olan işletmelerin kuruluş ve son yıllarına ait olan ve diğer işletmelerin son 3 yıllarına ait olan kira kontratı ve gelir tablolarını Ziraat Bankası’ na sunmaları gerekmektedir.

Başvuru Kanalları

Ziraat Bankası’ nın Hayvansal Üretim Kredileri ürünlerinden faydalanacak olan gerçek ve tüzel kişiler, gereken şartları taşımaları ve gerekli olan evrakları tamamlamaları halinde, Ziraat Bankası şubelerinden bu kredilerin başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Gerçekleştirilen başvurular sırasında, kullanılabilecek olan kredi tutarı, vadeler, uygulanacak olan faiz oranları gibi konularda detaylı bilgi paylaşımı gerçekleştirilecektir.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı