Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Hesap Numarası Nasıl Öğrenilir ?

Bankaların müşterilerine özel olarak tanımladığı numaralara hesap numarası denir ve hesap numaraları her bankanın sahip olduğu öncesinde şube kodu olmak koşuluyla, şube koduna ek olarak gelen ve hane sayısının bankadan bankaya değiştiği numaralardır. Kişinin hesabına özel olarak verilen hesap numaraları, son dönemlerde güvenlik açısından daha güvenilir olduğu için ve kullanması daha rahat olduğu için tercih edilen iban numaralarının gölgesinde kalmış olsalar da, uluslar arası geçerliliğe sahip olan iban numaraları da aslında hesap numaralarını içinde barındıran ancak daha detaylı kodlamalara sahip numaralardır. Ayrıca bankalar hala bazı işlemleri için hesap numarasına ihtiyaç duyarlar ve yeni müşterilerine de tanımlamaya devam ederler. Hesap numarası ilk olarak bankada hesap açıldığı anda müşteriye verilir ancak kaybolması ya da unutulması durumunda da hesap numarasını öğrenme yöntemleri de mevcuttur.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Öncelikle, hesap numarasını öğrenmenin en kolay yöntemi, iban numarasını bilenler için kullanılabilecek bir yöntemdir. Her bankaya ait iban numarasının son hanelerinde şube kodu ve hesap no peş peşe yer almaktadır. Bu durumda ziraat bankası hesap no nasıl öğrenilir hususunda bilmeniz gereken tek şey, bankanın hesap numaralarında kaç haneli rakam tanımladığıdır. Her bankaya göre değişse de Ziraat Bankası’na ait iban numaralarının son 12 hanesindeki rakamlara baktığınızda, hesap numaranızı öğrenmiş olursunuz.

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme Yöntemleri

Buna ek olarak; kullanılabilecek bir diğer yöntem yine yaygın olarak tercih edilen Ziraat Bankası’nın 7 gün 24 saat hizmet verdiği 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralarından çağrı merkezlerini aramaktır. Çağrı merkezlerindeki müşteri temsilcilerinin soracağı birkaç adımlık güvenlik sorusu sonrasında, adınıza kayıtlı olan hesap ile ilgili bilgileri öğrenmeniz mümkündür. Diğer taraftan çağrı merkezi ile vakit kaybetmek istemeyenler de yine Ziraat Bankası internet şubesi ya da mobil şubeye müşteri numaralarını ve müşteri şifrelerini girerek de hesaplarına ait detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilmektedir. Eğer tüm bu yöntemler size uymuyorsa yine size en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek, şubedeki müşteri temsilcileriyle de yapacağınız şahsi görüşmede ziraat bankası hesap no nasıl öğrenilir hususunda tüm bilgileri edinmek mümkündür.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı