Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Modern Basınçlı Sulama Kredileri

Tarımsal üretim faaliyetleri, bir ülke için en önemli ekonomik faaliyetler arasında, belki de başında sıralanmaktadır. Tarımsal faaliyetlerden elde edilmekte olan çıktılar, ürünlerin çeşit ve miktar bakımından bol olmaları, ülke pazarında geniş yer bulmaları ve daha da ötesi, uluslararası pazarlarda satılabilmeleri mümkün olmaktadır. Tarımsal üretimlerden alınan verimin arttırılması; daha az girdi ve enerji kullanımı ile daha çok çıktı ve mahsul alınmasının çeşitli yolları bulunmaktadır. Bu yollar, tarımsal üretim imkanlarının modern yöntemlerle donatılması, kullanılmakta olan araçların işlevsel ve modern araçlar ve donanımlar olması, modern ve kendini kanıtlamış olan yöntemlerin izlenmesi şeklinde sıralanabilecektir.

Ziraat Bankası, modern tarım uygulamalar arasında sayılabilecek olan Modern Basınçlı Sulama Kredileri adı altında, tarımsal faaliyetler için olmazsa olmaz olan sulama imkanları ve tesislerinin modernleştirilmesi ve geliştirilmesi adına kredi sunumunda bulunmaktadır. Kredinin özellikleri aşağıda sıralanmaktadır.

Ziraat Bankası Modern Basınçlı Sulama Kredisi Özellikleri

Bitki ve tarımsal üretime konu olan ürünlerin gelişmesi için temel olan suyun, doğal yağışlarla karşılanamadığı hallerde, suyun kaynağından alınarak tarla içerisine kadar iletilmesi ve dağıtılması amacıyla damla, mikro yağmurlama, yağmurlama tekniklerinin uygulanması ve kurulması,

Kurulan sistemlerin otomasyon ve teknolojik imkanlarla desteklenmesi, konu olan otomasyon sistemlerinin satın alınması,

Modern basınçlı sulama sistemleri kullanan ya da sistemlerin kurulumunu gerçekleştirecek olan üreticiler, gerekli olan derin kuyuların açılması için, sistemin işleyebilmesi için gerekli olan elektrik, derin kuyu teçhizatı, suyun kaynağından tarla içerisine kadar taşınabilmesi amacıyla gerek duyulan donanımın elde edilmesi ve alakalı olan tüm teknolojik sistemlerin satın alınması için Ziraat Bankası’nın sunmakta olduğu Modern Basınçlı Sulama Kredileri ürünlerinden faydalanılabilecektir.

Bu kredilerden faydalanacak olan gerçek ve tüzel kişilerin, sahip oldukları şartların kredi kullanabilmek için yeterli olması, yıllık olarak yayımlanmakta olan kriterlerin karşılanabilmesi durumunda, sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, avantajlı fırsatlarla sunulan düşük faiz oranlarına sahip kredilerden faydalanılması mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası Modern Basınçlı Sulama Kredisi Bilgileri
Ziraat Bankası’nın Modern Basınçlı Sulama Kredisi Hakkında Türkiye’deki En Detaylı İçeriktesiniz.

Gerekli Olan Belgeler

Ziraat Bankası’nın sunmakta olduğu tarımsal kredilerden faydalanabilmek adına gerçek ve tüzel kişiliklere haiz birimlerin bazı şartları ve belgeleri sağlıyor olmaları gerekmektedir. Gerçek kişiler için gerekli olan şartlar kendilerine ait Nüfus Cüzdanı, Çiftçilik belgesi ve Çiftçilik Kayıt Sistemi Belgesi, tarım işletmelerinin var olduğunun kanıtlanması adına gerekli olan tapu kaydı, kira kontratı ve benzeri belgeler, Kredinin kullanılması için bankaya teminat olarak gösterilecek olan taşınmazlara ait olan belgeler, bilanço esasına dayalı olarak faaliyet göstermekte olan işletmeler için son 3 yıla ait olan bilanço ve gelir tablosu belgeleri talep edilmektedir.

Tüzel kişiliği bulunan işletmeler için yukarıda talep edilen belgelere ek olarak oda kayıt belgesi, vergi levhası, tüzel kişiliği temsil etmekle görevli olan kişilerin temsil yetkilerinin kanıtlandığı noter onaylı imza örnekleri ve ilişkin kararlar, yeni kurulan işletmeler için son yıla ya da kuruluşlarına dair, diğer işletmeler için de en az son 3 yıla ait olan bilanço ve gelir tabloları, kredi kullanımı için bankaya gösterilecek olan teminatlara dair belgeler, tarımsal işletmenin belgelenebilmesi için sunulması gereken tapu kaydı, kira kontratı gibi belgelerin sunulması gerekmektedir.

Başvuru Kanalları

Yukarıda aktarılmakta olan şartları taşımakta olan ve belirtilen belgelerin tümüne sahip olan gerçek ve tüzel kişiler, Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla tarım kredisi altında toplanabilecek tüm kredilerin başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı