Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Üniversite Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Bankalardan birçok fatura, prim ve harç yatırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bankalar aracılığıyla yerine getirilen ödemelerden biri de üniversite ödemeleridir. Bunlardan en önemlisi de Ziraat Bankası üniversite ödemeleridir. Üniversiteye yeni giriş yapmış, harç ödemesi bulunan ve diğer çeşitli üniversite ödemelerini yerine getirmek durumunda olan öğrenciler ve veliler, Ziraat Bankası’ nın sunmakta olduğu ödeme hizmetlerinden faydalanabilmektedirler. Ziraat Bankası ATM’ leri, banka şubeleri, internet şubesi, mobil bankacılık uygulaması ve iletişim merkezi aracılığıyla üniversite ödemeleri gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası Üniversite Ödemeleri Nasıl Gerçekleştirilir ?

Üniversitelerin sunmakta olduğu hizmetleri kesintisiz bir şekilde almaya devam etmek isteyen öğrenciler, üniversitelerine yatırmak durumunda oldukları ücretleri zamanında ve sorunsuz bir şekilde ödemek durumundadırlar. Ziraat Bankası, müşterilerine, üniversite ödemelerini gerçekleştirebilmek için ATM, internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, çağrı merkezi, banka şubeleri ve kredi kartı olmak üzere pek çok ödeme imkanı sağlamaktadır.

Ödemelerini Ziraat Bankası aracılığıyla gerçekleştirecek olan kişiler ilk olarak, üniversitelerinin Ziraat Bankası ile anlaşmalı bir üniversite olup olmadığını kesinleştirmelidirler. Ziraat Bankası aracılığıyla ancak, Ziraat Bankası ile anlaşması bulunan üniversitelere ödeme işlemi gerçekleştirilebilecektir. Ziraat Bankası ile anlaşması bulunan bankalar, aşağıdaki listede sıralanmaktadır. Bu listede yer alan tüm üniversiteler için (Yakın Doğu Üni. ve Girne Amerikan Üniversitesi Hariç) banka ATM’ lerinden sorunsuz şekilde ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası Üniversite Ödemeleri Mobil

Listede yer alan tüm üniversiteler için Ziraat Bankası ATM’ leri kullanılarak ödeme işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

Ziraat Bankası şubesi kullanılarak ödeme işlemi gerçekleştirilebilecek üniversiteler; Ahmet Yesevi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, TODAİE ve Yakın Doğu Üniversitesidir.

Kredi kartı kullanılarak ödeme işlemi gerçekleştirilebilecek olan üniversiteler; Aksaray Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Siirt Üniversitesi olarak aktarılabilir.

Bu liste içerisinden otomatik ödeme talimatı verilerek karşılanabilecek olan tek kalem, ODTÜ Yurt ve Misafirhane Ödemeleri’ dir.

0850 220 00 00 numaralı müşteri iletişim merkezi aracılığıyla masrafı ödenebilecek olan üniversiteler şu şekilde aktarılabilir; Aksaray Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi , Giresun Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi , Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Mersin Üniversitesi , Muş Alparslan Üniversitesi, ODTÜ Yurt Ve Misafirhane Ödemeleri, Ordu Üniversitesi, Osmaniye Korkutata Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi’dir.

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı