Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası 2020 [Tüm Detaylar]

Bireylerin kendi özel araçlarını kullanarak ulaşımlarını sağlamaları, toplu taşıma araçlarını kullanmalarına göre hem daha hızlı ulaşım imkanı sağlamakta hem de daha konforlu olmaktadır. Fakat bireylerin kendi araçları ile her trafiğe çıkışlarında belirli risklerle karşı karşıya kaldıkları da bir gerçek.

Bireyler, özel araçları ile trafiğe çıktıkları her zaman işler kendi planladıkları gibi gitmeyebilir ve diğer sürücülerin de içerisine karışacak oldukları kazalar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda önemi daha da ön plana çıkan zorunlu trafik sigortası, sürücülerin araçlarını kullanırken herhangi bir kişinin yaralanmasına ya da ölmesine neden olması halinde ya da başka bir şeyin zarara uğramış olması ihtimaline karşı 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu kapsamında zorunlu tutulmaktadır.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları
Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları 2020

Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası Özellikleri

Ziraat Bankası’ nın zorunlu trafik sigortası, trafikte hareket halinde olan motorlu araçlarla birlikte bu araçların çekmekte olduğu römork ve yarı römork gibi araçların da ortaya koyabilecek olduğu hasarları kapsama alanına almaktadır. Bunun dışında, insan taşımakta kullanılan römork, karavan tarzı araçların ortaya koyabilecek oldukları hasarlar, poliçe içerisinde özel şartlar altında tanımlandıysa ancak o zaman kapsama alanına dahil olmaktadır.

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu kapsamında bulunan zorunlu bir sigorta türüdür ve trafikte bulunan tüm araçların bu sigortayı yaptırmış olmaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası’nın sunmakta olduğu zorunlu trafik sigortası, meydana gelen kazadan dolayı sigorta ettiren kişilerin karşı karşıya kalabilecek oldukları herhangi bir haksız talebe karşı da bireyleri koruma altına almaktadır.

Sigorta ettiren, yani Ziraat Bankası müşterilerinin kaza olayının yaşanması durumunda ortaya çıkabilecek olan zararın azaltılması ya da önlenmesi için katlanacak oldukları makul ve zorunlu gelen masraflar, sigortacı tarafından karşılanacaktır.

Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası’nın ek teminatlarından faydalanarak araçlar ve araçların sürücüleri, zor durumlara karşı kendilerini daha yüksek bir koruma ve güvence altına alabileceklerdir. Bu ek teminatlar arasında

-Araç yardım hizmetleri

-İhtiyarı mali sorumluluk sigortası yer almaktadır.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Teklif
Ziraat Bankası Trafik Sigortası Teklifleri

Trafik Sigortasının Olmaması Durumunda

Yerine getirilmesi yasal olarak da zorunlu tutulan trafik sigortası, en azından Türkiye sınırlarında, tüm araçlar için yerine getirilmesi son derece elzem bir unsurdur. Trafik sigortası olmayan araçların trafikten men edilmeleri, bu araçların trafik ekipleri tarafından belirlenmeleri halinde ivedi şekilde gerçekleştirilir ve araçlar trafikten çekici aracılığıyla çıkartılır. Araç sahibi kişiler, araçlarının trafik sigortalarını yaptırıncaya kadar araçlarına erişemezler ve bu süre zarfında araçları bir otoparkta beklemeye bırakılır.

Ziraat Bankası ile ilgili sitemizde özel bir kategori açtık ve çok yararlı makaleler yayınlıyoruz. Göz atmanızı çok isteriz. Hemen buraya tıklayın ve siz de içeriklerimizden yararlanın.

Bununla birlikte, trafik sigortası olmayan bir aracın yaralanmalı, ölümlü ya da hafif bir kazaya karışması halinde suçlu bulunma olasılığının yanı sıra sigortası olmayan araçların karıştığı kaza sonucunda ortaya çıkan maddi hasarı karşılayacak bir sigorta olmadığı için kişiler yeri geldiğinde büyük miktarlardaki zararları ceplerinden ödemek durumunda kalabileceklerdir.

Trafik sigortası yaptırmamanın kişilere maliyetini bir daha belirtmek gerekirse; zorunlu trafik sigortası olmayan araçların trafik ekiplerinde belirlenmeleri halinde araçlar trafikten men edilir, araçlar otoparka çekilir, kişiler hem çekici ücreti, hem sigorta yaptırılıncaya kadar araçlarının otoparkta kalacak olduğundan dolayı otopark ücreti hem de ceza ücreti ödemek durumunda kalırlar. Kaza yaşanması halinde maddi hasarı karşılayacak bir sigortaları olmadığı için tüm hasarı ceplerinden ödemek durumunda kalabilmektedirler.

Sigorta Yaptırmak ve Teklik Almak İçin

Araçlarının zorunlu trafik sigortalarını yaptıracak olan bireyler, yerlerinden kalkmadan ya da herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gitmeden bile araçları için sigorta teklifi alabileceklerdir. Ziraat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası Teklif Alma sayfası aracılığıyla gerçekleştirilecek olan sorgulama sonrasında bireylere sunulabilecek olan teklifler ekrana getirilecektir. Bu aşamadan sonra bireyler, ister banka hesaplarını kullanarak isterse banka şubesine giderek, araçlarını sigortalama işlemlerini oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebileceklerdir.

 

FinansTR

FinansTR, piyasada yaşanan son gelişmeleri paylaşmakla beraber borsa, forex, bankacılık, kredi ve kredi notları, ve kredi kartlarının tüm işlemleri gibi herkesi ilgilendiren konularla ilgili özgün ve işe yarar içerikler paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı